Konferensiyasi ITParkRewind2021
24 iyul kuni «IT Park Rewind 2021» konferensiyasi bo’lib o’tdi va spikerlar IT sohasidagi rejalar va istiqbollar haqida so’zlashdi.
Eng avvalo biz AKT IT Parkning 2 yilligi bilan tabriklamoqchimiz! Yildan-yilga rivojlanish, ishonchli hamkorlar va g’oyalarning muvafaqqiyatli amalga oshirilishini tilaymiz!
Bizning kompaniyamizdan bosh direktor Maxmudov Axror Abrorovich so’zga chiqdi. Prezentatsiyada IT-kompaniyalar uchun imtiyozlar va afzalliklar haqida so’zlandi.
IT Park rezidentlari uchun yaratilgan sharoitlar yordamida biz kompaniya ichidagi jarayonlarni avtomatlashtirdik, faoliyat sifatini yaxshiladik va xodimlar sonini 120 nafargacha oshirdik.
Buning barchasi keyingi bosqichga, ya'ni O'zbekiston hududidagi birinchi loyihalar ofisi yaralishiga olib keldi. PMO joriy etilishi va barcha loyihalarni yangi boshqarish tuzilmasiga o'tkazish sherik-kompaniyalar uchun katta afzallik hisoblanadi va bunda sherik kompaniyaning har bir loyiha menejeri xavf va ziddiyatli vaziyatlarni imkon qadar yo'q qilish, yangi loyihani o'rgatish, ishlab chiqish va ishga tushirishda ishtirok etadi.
Kompaniyaning yana bir asosiy maqsadi – insonlar hayotining ajralmas bo'lagiga aylangan moliyaviy texnologiyalarni faol rivojlantirish bo'ldi. Ushbu sohada jamoamiz tomonidan ishlab chiqilgan loyihalardan nafaqat tijorat tuzilmalarida, balki davlat sektorida ham faol foydalanilmoqda, bu esa o'z navbatida dasturiy ta'minotimizning ishonchliligini tasdiqlaydi.
Barchamiz kelajakka nazar solib, bir necha yildan so'ng bizni nima kutayotganini bilishni istaymiz. Shuningdek, yaratilayotgan yangi axborot texnologiyalari va dolzarb g'oyalar bilan bizni va mahalliy kompaniyalarni porloq kelajak kutayotganiga ishonchimiz komil.

Конференция ITParkRewind2021
24 июля состоялась конференция «IT Park Rewind 2021», где спикеры делились о планах и перспективах в сфере IT.
И в первую очередь, мы хотим поздравить ИКТ IT Park с 2-летием! Желаем процветания, надежных партнеров и успешную реализацию новых идей!
Спикером от нашей компании выступил Генеральный директор Махмудов Ахрор Аброрович. В своей презентации он рассказал о льготах и преференции для ИТ-компаний.
Благодаря условиям сотрудничества для резидентов IT Park, мы автоматизировали процессы внутри компании, улучшили условия труда и увеличили штат до 120 сотрудников.
Все это привело к следующему шагу, а именно формированию первого проектного офиса на территории Узбекистана. Внедрение PMO и перевод всех проектов в новую структуру управления, является большим преимуществом для компаний-партнеров, где каждый проект-менеджер компании-партнера принимает участие в обучении, разработке и запуске нового проекта, максимально устраняя риски и конфликтные ситуации.
Еще одной ключевой задачей для компании стало – активное развитие финансовых технологий, которые являются неотъемлемой частью в жизни людей. Разработанные нашей командой проекты в данной отрасли, активно используются не только в коммерческих структурах, но и в государственном секторе, что в свою очередь подтверждает надёжность нашего ПО.
Все мы хотим заглянуть в будущее и узнать, что ждет нас через несколько лет. Но, мы уверены, что грядёт светлое будущее с новыми информационными технологиями и актуальными идеями, которые зарождаются в наших компаниях.