1055 — qo'ng'iroq markazi
Kommunal xizmatlarni boshqarish markazi 1055 bu barcha kiruvchi so’rovlarni real vaqtda ko'rish va ularga tezkor javob berishga imkon beruvchi keng qamrovli axborot tizimi.
Tizim qo'ng'iroq qiluvchining raqamini taniydi, suhbatni qayd qiladi, loyihada ishtirok etuvchi boshqaruv apparatlar faoliyatini tashkil qilish uchun vazifalar, funksiyalar, huquqlar, majburiyatlar va tartiblarni taqsimlaydi.
Ushbu AT mahsulot yordamida iste'molchilar va aholiga kommunal xizmatlar ko'rsatuvchi tashkilotlar o'rtasida muloqot o'rnatildi.

Центр управления коммунальными службами 1055 – комплексная информационная система, позволяющая видеть и оперативно реагировать на все поступившие заявки в режиме реального времени.
Система распознает номер звонящего абонента, ведет запись разговора, распределяет задачи, функции, права, ответственность и порядок организации деятельности аппаратов управления, участвующих в проекте.
Благодаря данному IT-продукту, налажена взаимосвязь между лицами являющимися потребителями и службами, поставляющими коммунальные услуги населению.